شرکت هایی که با بیلبورد و تبلیغات محیطی برند شده اند

 شرکت هایی که با بیلبورد و تبلیغات محیطی برند شده اند

امروزه شاهد تنوع بالای محصولات، خدمات، شرکت ها و برند های متفاوت هستیم. در این میان، نقشِ تبلیغات در معرفی محصولات و خدمات، غیر قابل چشم پوشی است. نتیجه ی معرفی و تبلیغِ مناسب برای هر کالا یا خدماتی، چیزی نیست جز موفقیت در کسب و کار.


با گسترش شهر ها، شرکت ها و افزایش تنوع محصولات،کالاها و اونواع خدمات، به طبع، رقابت بین شرکت ها و تبلیغات نیز گسترش یافته است. در بحث تبلیغ، امروزه ما شاهد انواع روش تبلیغ می باشیم. می توان روش های تبلیغات را به دو دسته ی کلی تقسیم کرد؛ تبلیغات محیطی و تبلیغات رسانه ای.

اگر تبلیغ به واسطه ی رادیو، تلویزیون، اینترنت و شبکه های اجتماعی صورت گیرد، آن را در دسته ی تبلیغات رسانه ای قرار می دهیم. متوجه می شویم نمی توان نقش این دسته از تبلیغات را دسته کم گرفت. اما از سوی دیگر تبلیغات محیطی می توانند نقش پر رنگ تری داشته باشند.

تبلیغات محیطی، خود به روش های متفاوت صورت می پذیرد. از چاپ و پخشِ تراکت، بروشور و کارت ویزیت تا پوستر، بنر و بیلبورد های بزرگ را می توان در دسته ی تبلیغات محیطی قرار داد. حال نقش بیلبورد و تبلیغات محیطی در شرکت هایی که با بیلبورد و تبلیغات محیطی برند شده اند چیست؟

 

بیلبورد و تبلیغات محیطی چگونه در برند شدن شرکت ها عمل می کنند؟

می توان گفت بیلبورد و تبلیغات محیطی تابلوی نمایش بزرگی هستند که وظیفه دارند در مدت زمان کوتاهی، اطلاعاتِ با ارزش در مورد خدمات و یا محصولِ مورد نظر را در اختیار ببیننده قرار دهند. بیلبوردها و تبلیغات محیطی باعث می شوند موضوع تبلیغ، در دید رس افراد بیشتری قرار گیرد. از این رو استفاده از بیلبوردها و تبلیغات محلی مورد توجه بسیاری از شرکت ها می باشند. موفقیت در امر تبلیغ با استفاده از بیلبورد و تبلیغات محیطی به عوامل مهم و متعددی بستگی دارد. از این عوامل میتوان به محل قرارگیری بیلبورد و تبلیغات محیطی اشاره ی بیشتری کرد. بسیار اهمیت دارد بیلبورد و تبلیغات محیطی در چه نقطه ای، حاملِ تبلیغ در موردِ چه محصولی می باشد. بیلبورد های واقع شده در کنار اتوبان ها، بزرگ راه ها و خیابان های پر تردد، تابلوهای تبلیغ روی پل های هوایی، مبلمان شهری و محل های پر رفت و آمد همانند ایستگاه های مترو و اتوبوس، همگی از نقاطی هستند که می توان از بیلبورد و تبلیغات محیطی برای برند کردن شرکت خود استفاده کرد. از طرفی بیلبورد ها از نظر طراحی انواع مختلفی دارند. می توان متناسب با هر محصول و یا متناسب با نوع خدمات، بیلبوردی را انتخاب کرد که در جذب بییننده نقش به سزایی داشته باشد. بیلبورد های تبلیغاتی شامل انواعِ بیلبورد های چرخشی، بیلبورد های عابر پیاده، مینی بیلبورد ها، بیلبورد های دیواری، بیلبورد های داربستی، بیلبورد های توماری و بیلبورد های چهار وجهی را هستند و متناسب با فضای هر محیط انتخاب می شوند.

از سوی دیگر، متناسب با میزان و سرعتِ تردد در هر نقطه، باید به ساده بودن وگیرا بودن طراحی بیلبورد و تبلیغات محیطی توجه کرد. همانطور که می دانیم بیلبورد و تبلیغات محیطی وظیفه دارند در مدت کوتاهی، اطلاعاتی فراموش نشدنی در مورد کالا یا خدمات مورد نظر به افراد منتقل سازند. از این رو شرکت ها سعی می کنند از اشکال غیر تکراری، خلاقانه و جذاب برای تبلیغ محصول خود استفاده کنند. بنابراین طراحی بیلبورد و تبلیغات محیطی از دیگر عوامل مهم است که باعث عدم فراموشی مطلب و یا موضوع تبلیغ می شود. اما علت فراموش نشدن یک موضوع، علاوه بر متفاوت بودن و خلاقانه بودن آن، تکرارِ مناسب آن است. همانطور که می دانیم شرکت های برند شده، هر کدام لگو و یا نشانِ خاص خود را دارند. درجِ لگو و نشانِ منحصر به فرد در بیلبورد و تبلیغات محیطی و یا استفاده از پیام، شعار و یا جملات منحصر به فرد هر شرکت، سببِ تکرارِ مناسب و مرور برای بیننده و در نتیجه موجبِ عدم فراموشی می شود.  

از دیگر مزایای استفاده از بیلبورد و تبلیغات محیطی در برند شدن شرکت ها، هزینه ی مقرون به صرفه ی آن نسبت به تبلیغ در رسانه ها می باشد. کما اینکه هر رسانه ای مخاطب خاص خودش را دارد اما در این میان، مخاطبان بیلبورد و تبلیغات محیطی قشر مختلف جامعه را شامل می شود و به طور آماری مخاطبان، بسیار بیشتر از روش های دیگر تبلیغات می باشد.

به واسطه ی تبلیغ با استفاده از بیلبورد و تبلغات محیطی می توان تمایز کالا، محصول و خدمات شرکت خود را ساده تر از دیگران به نمایش گذاشت و این معنای دیگر برند شدن می باشد. با استفاده از این روش می توان محصول خود را به عموم مردم معرفی کرد و با طراحی مناسب می توان آگاهی افراد را نسبت به محصول و یا خدمات مورد نظر افزایش داد. همین امر در عدم فراموشی شرکت و برند شدن شرکت به مراتب بیشتر اثر گذار است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شرکت هایی که با بیلبورد و تبلیغات محیطی برند شده اند

 

  1.  

 

 

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید